image1 image1 image1

Dwie z rzędu wygrane w lidze juniorek Unii Basket.

Po ciężkich bojach stoczonych na parkietach w szwedzkim Norrkoping zawodniczkom Unii Basket przyszło się zmierzyć  z SKS II Warszawa /19.01.14/.

Prosto z lotniska zespół pojechał  na mecz na ul. Konwiktorską, gdzie  zmęczone turniejem w Szwecji juniorki podjęły walkę z zespołem z Warszawy. Był to trudny mecz ale na szczęście okazał się zwycięski. Trudny bo jeszcze nie zdążyły ostrołęczanki odpocząć po bojach w Szwecji a już czekało nas kolejne starcie w lidze.

SKS 12 II Warszawa : MUKS Unia Basket Ostrołęka   62:72

26 stycznia 2014 r. MUKS Unia Basket podejmował na własnym parkiecie zespół  Gimbasket Białystok. Zawody były wyrównane chociaż zawodniczki z Ostrołęki od początku objęły kilkupunktowe prowadzenie i po pierwszej połowie oba zespoły schodziły do szatni z wynikiem 31:18 dla gospodarzy. Niestety zejście Kingi Jakubiak na początku trzeciej kwarty za pięć przewinień wprowadziło troszeczkę nerwowości w szeregach Unii. Na szczęście udało się opanować nerwy i mimo, że zespół gości doszedł na cztery oczka w czwartej kwarcie to zimna krew gospodyń zawodów doprowadziła do ostatecznego zwycięstwa 57:51. Dzięki temu zwycięstwu koszykarki z Ostrołęki zrobiły duży krok w kierunku turnieju barażowego, który w dniach 28.02-01.03.2014 odbędzie się w miejscowości, z której zespół zajmie pierwsze miejsce w lidze po dwóch rundach zasadniczej i rewanżowej. Kolejny mecz ligowy koszykarki rozegrają na wyjeździe z MKK Sokołów Podlaski. Do własnej hali zapraszamy wszystkich kibiców na mecz z LA Basket W-wa 9 lutego 2014 o godz. 12.00

MUKS Unia Basket Ostrołęka : Gimbasket Białystok   57: 71

K. Jachimczyk-6 pkt; A. Pawłowska-15; M Stachacz-6; M. Kołoszko-3; P. Jarka/kpt./-10; K. Jakubiak-9; P. Jarka-8; K. Bruszewska-0; M. Michalska-0;