image1 image1 image1

relacja z meczu z SKS 12 I

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku przed własną publicznością juniorki Unii Basket stoczyły zaciętą walkę z pierwszym zespołem w tabeli Mazowieckiej Ligi Koszykówki Kobiet U-18 SKS 12 I Warszawa

Choć otwarcie meczu było po myśli zawodniczek z  Ostrołęki to jednak zespół stołeczny cały czas deptał im po piętach. Pierwsza kwarta zakończyła się sześciopunktowym prowadzeniem gospodarzy 23:17. Druga, to już bardziej wyrównana gra, czego odzwierciedleniem był wynik 15:18 dla zespołu z W-wy. Kolejna kwarta, to zdecydowanie lepsza gra w obronie naszych zawodniczek, szczególnie zbiórki przyniosły efekty w postaci wyprowadzonych szybkich ataków zakończonych cennymi punktami. To właśnie trzecia kwarta okazała się decydująca w ostatecznym rozrachunku spotkania.

Po meczu trener zespołu z Ostrołęki Mariusz Mierzejewski stwierdził, że bardzo cieszy go zwycięstwo w tym meczu

-Dziewczyny po długiej przerwie świątecznej ledwo wróciły do treningu i od razu przyszło nam się zmierzyć  z tak trudnym przeciwnikiem. Jeszcze raz serdecznie gratuluję wszystkim zawodniczkom.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem: 72: 62 dla gospodarzy.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - SKS 12 I Warszawa 72 : 62

(23:17; 15:18; 21:11; 13:16)

Unia wystąpiła w składzie: A. Kopania-0 pkt.; K. Jachimczyk-0; A. Pawłowska-16; M.Stachacz-15; M. Kołoszko-9; Paulina Jarka-3; K. Jakubiak-22; Patrycja Jarka-7; K. Bruszewska-0; P. Krupka-0.