image1 image1 image1

Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 5 w Ostrołęce

W zakończonym wczoraj tj. 27.04 2013 r. Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 5 w Ostrołęce wzięły udział następujące zespoły:

UKS „ŁAPA” Łapy;

UKS „JAGIELONKA” Warszawa;

Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce.

W pierwszym spotkaniu gospodynie podejmowały zespół z Łap. Niestety zespół gości od początku spotkanie kontrolował uzyskując kilku punktową przewagę. Zawodniczki z Ostrołęki obudziły się dopiero w trzeciej kwarcie doprowadzając nawet do 2 punktowego prowadzenia. Gdy już się wydawało, że mecz zakończy się korzystnym wynikiem do gry wróciły zawodniczki z Łap doprowadzając ostatecznie do swojego zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 52:63

W drugim meczu zespół z Warszawy zdecydowanie pokonał UKS Łapy wynikiem 63:34.

W ostatnim spotkaniu tego dnia zespół gospodarzy miał o co walczyć z zespołem Jagiellonki.

Ostrołęczanki ambitnie przystąpiły do meczu. Od początku narzuciły swój styl gry. Mimo to zespół z Warszawy cały czas odrabiał straty i w trzeciej kwarcie, przegranej przez gospodynie 6:15,  wyszedł na prowadzenie. Na szczęście  w końcówce czwartej kwarty zespół z  Gimnazjum nr 5 przeprowadził kilka skutecznych kontrataków doprowadzając do ostatecznego zwycięstwa 46:40, zajmując tym samym II miejsce w turnieju.

Wyniki spotkań:

Gim. nr 5 Ostrołęka: UKS Łapa Łapy 52:63 (16:12; 8:11; 6:15; 15:2)

UKS Jagielonka W-wa: UKS Łapa Łapy 67:34 (20:7; 10:9; 16:11; 21:7)

Gim. nr 5 Ostrołęka: UKS Jagielonka W-wa 46:40 (16:12; 8:11; 6:15; 15:2)

Klasyfikacja Turnieju:

I miejsce UKS „JAGIELONKA” Warszawa

II miejsce Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce

III miejsce UKS „ŁAPA” Łapy

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 5 w Ostrołęce za możliwość zorganizowania turnieju u nas w szkole. Przypominamy, że dziewczęta cały czas przygotowują się do Finałów Mistrzostw Mazowsza, które odbędą się już niebawem w Płocku w dniach: 30.5-02.06.2013 r. Trzymamy kciuki!!!

Skład zespołu: Blanka Krysiak, Iga Kraśniewska, Melania Kamińska, Julia Nalewajk, Sandra Radek, Aleksandra  Galarska, Ewa Posmyk, Wiktoria Czarnecka, Alicja Kopania, Wiktoria Pieczyńska, Wiktoria Napiórkowska, Natalia Białobrzewska, Natalia Warszawin, Natalia Kobus,

Trenerzy: Tadeusz Nalewajk, Mariusz Mierzejewski