image1 image1 image1

Wracamy z Gorzowa z pucharem

 Unia Basket trzecim zespołem w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek, rozegranym w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 3-7 kwietnia 2013 roku.

 

W ostatnim meczu pięciodniowego turnieju, MUKS Unia Basket Ostrołęka zagrała z  VBW GTK Gdynia, stawka tego spotknia była wysoka zwycięzca  zapewniał sobie awans do finałów MPJ.

 

Nasz zespół grał bardzo ambitnie, początek czwartej kwarty to świetna gra w obronie i bardzo skuteczne ataki Unia zdobyła 14 punktów z rzędu!!! nasze zawodniczki doprowadziły do wyniku 44:59 i wszyscy liczyli na powtórkę meczu z Żakiem Nowy Sącz, jednak dobre akcje J. Osowskiej pozwoliły Gdyni wrócić do gry. Tym razem to przeciwniczki zagraja w finale MPJ, za rok być może rewanż jednak wtedy to my będziemy faworytami !

 

 

MUKS Unia Basket 49 - 75 VBW GTK Gdynia

(7:23, 11:16, 10:18, 21:18)

Punkty dla Unii: Ania Pawłowska(15), Klaudia Jachimczyk(), Martyna Stachacz(7), Kinga Jakubiak(4), Ania Więckowska(3), Justyna Snarska(1), Milena Kołoszko(), Paulina Jarka(), Patrycja Wołosiuk(19), Patrycja Jarka()

 

Cieszy nas bardzo fakt, iż w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek, w sezonie 2012/13, zajęliśmy miejsce na podium. To dobre przetarcie przed przyszłym sezonem, w tym turnieju bylismy o rok młodszym zespołem. 

Tabela końcowa grupy III.

 

m

drużyna

pkt

pkt zd. - pkt str.

1

AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

10

383 - 255

2

VBW GTK Gdynia

9

416 - 241

3

MUKS Unia Basket Ostrołęka

7

306 - 339

4

UKS Żak Nowy Sącz

7

275 - 345

5

MKS MOS Katowice

6

274 - 348

6

MMKS Katarzynki Toruń

6

243 - 369

 

Dziękujemy naszym Sponsorom za kolejny rok wsparcia naszych działań, za umożliwienie nam realizacji naszej misji. Szczególnie ciepłe słowa kierujemy do Urzędu Miasta w Ostrołęce, firmy Beton Stal Ostrołęka, Grupy ENERGA SA, firmy Starglass.

Dziękujemy także kolejnej firmie, Capital Service SA, że dołączyła do grona naszych Przyjaciół i Sponsorów. Mamy nadzieję, iż współpraca z nami przyniesie Państwu, zarówno korzyści biznesowe, jak i doznania czysto sportowe.

 

 

Ważniejsze osiągnięcia naszego klubu

2012 ROK
Finał Mistrzostw Polski Kadetek Ostrołęka
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Kraków

2011 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Pabianice
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek Sosnowiec

2010 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Starszych Gdynia
Finał Mistrzostw Polski Młodziczek Żyrardów
Wicemistrz Mazowsza I Ligi Koszykówki Kobiet seria B

Wicemistrz Mazowsza Ligi Juniorek Starszych

Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek

Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek Młodszych

2009 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Poznań
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Ostrołęka
Mistrz Mazowsza Ligi Juniorek
Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek Młodszych

2008 ROK
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Wrocław

2007 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek Wołomin

Wicemistrz Mazowsza Ligi Kadetek

2020