image1 image1 image1

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek - dzień czwarty.

Po wczorajszym meczu, który niespodziewanie zakończył się naszą przegraną z zespołem z Katowic, nie pozostało już nawet wspomnienie.

Dzisiejsza konfrontacja z zespołem MMKS Katarzynki Toruń to wręcz koncertowa gra wszystkich naszych zawodniczek. Mecz od samego początku był niezwykle spokojny w wykonaniu naszych koszykarek. Wreszcie powróciła skuteczność, walka na tablicach i szybkie kontrataki. Te elementy pozwoliły nam na kontrolowanie przebiegu spotkania od pierwszej do ostatniej minuty.

 

MUKS UNIA BASKET 83 - 52 MMKS Katarzynki Toruń

(23:14, 15: 4, 24:16, 21:18)

Punkty dla Unii: A.Pawłowska(19), K.Jachimczyk(4), M.Stachacz ;-), K.Jakubiak(12), A.Więckowska(6), J.Snarska(14), M.Kołoszko(6), Paul.Jarka(17), P.Wołosiuk(5), Patr.Jarka ;-)

Tabela drużyn po czwartym dniu wygląda następująco:

 

 

 Co oznacza zatem dzisiejsza wygrana ?

Tak naprawdę powrót do gry i włączenie się ponownie do walki o premiowane awansem do turnieju finałowego Mistrzostw Polski drugie miejsce w grupie III.

Naszym przeciwnikiem będzie drużyna VBW GTK Gdynia. Oba zespoły znają się doskonale, zatem rywalizacja dostarczy zapewne sporo emocji. Wygrana w jutrzejszym meczu zapewni nam awans do turnieju finałowego.

Przed jutrzejszym meczem kapitan naszego zespołu, Ania Więckowska, zapowiada twardą walkę: "Napewno nie stoimy na straconej pozycji i nie przegramy tego meczu w szatni. Znamy doskonale nasze przeciwniczki, staniemy do konfronatcji i damy z siebie wszystko, aby zapewnić Unii Basket udział w  turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek U18. Zapraszamy Wszystkich do śledzenia naszego meczu w transmisji internetowej, której początek w niedzielę, 6 kwietnia 2013 roku, od godziny 10.00".  

Ważniejsze osiągnięcia naszego klubu

2012 ROK
Finał Mistrzostw Polski Kadetek Ostrołęka
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Kraków

2011 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Pabianice
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek Sosnowiec

2010 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Starszych Gdynia
Finał Mistrzostw Polski Młodziczek Żyrardów
Wicemistrz Mazowsza I Ligi Koszykówki Kobiet seria B

Wicemistrz Mazowsza Ligi Juniorek Starszych

Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek

Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek Młodszych

2009 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Poznań
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Ostrołęka
Mistrz Mazowsza Ligi Juniorek
Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek Młodszych

2008 ROK
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Wrocław

2007 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek Wołomin

Wicemistrz Mazowsza Ligi Kadetek

2020