image1 image1 image1

Wielka ambicja i wola walki naszych koszykarek

W drugim meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek nasze zawodniczki pokonały UKS Żak Nowy Sącz po niesamowitej walce 68:66. Spotkanie nie rozpoczęło się jednak wcale po myśli podopiecznych trenerów Macieja Kruszewskiego i Mariusza Mierzejewskiego.

Już w pierwszej kwarcie nasze koszykarki złapały aż siedem przewinień. Sędziowie momentami byli zbyt nadgorliwi, za to nie wiedzieli fauli pod koszem rywalek. Pierwszą kwartę nasze zawodniczki przegrały różnicą dwóch punktów, kolejną trzech. Po zmianie stron niestety nadal rywalki z Nowego Sącza przeważały i w trzeciej kwarcie wygrały różnicą ośmiu punktów.

Nasze dziewczyny obudziły się w ostatniej kwarcie meczu i pokazały, jak duże drzemią w nich możliwości. Wygrały 29:14 i w całym meczu 68:66 przedłużając swoje nadzieje na awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

- Wiara w zwycięstwo poprowadziła nas po sukces w tym meczu - skomentował sukces swoich podopiecznych trener Maciej Kruszewski.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - UKS Żak Nowy Sącz 68:66 (15:17, 11:14, 13:21, 29:14)
Punkty dla Unii: Pawłowska 21, Wołosiuk 16, Snarska 16, Jakubiak 9, Stachacz 4, Więckowska 2, Jachimczyk 2, Kołoszko 0, Pau. Jarka 0.

W kolejnym spotkaniu rywalem naszych koszykarek będzie MKS MOS Katowice.