image1 image1 image1

Czas na podsumowanie

Przychodzi ten moment kiedy trzeba podsumować sezon, odsunąć emocje na bok i skupić się na faktach, na tym, co dokonaliśmy w tym roku. Jestem Prezesem naszego Klubu od początku jego powstania i nie zamierzam owijać w bawełnę. Od zawsze byliśmy Klubem który wyznaczał nowe kierunki w grach zespołowych w  Ostrołęce. Dzięki naszej ciężkiej pracy i zaangażowaniu doszliśmy do wielu sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, jednak nie zawsze jest „dzień dziecka”.  

 

Przechodząc do meritum w tym sezonie nasz Klub reprezentowały dwa zespoły: U13K prowadzony przez trenera Mariusza Mierzejewskiego oraz debiut zaliczył zespół U11K prowadzony przez Tomasza Pierzchałę. Patrząc na wyniki ligowe naszych zespołów na myśl ciśnie mi się jedno stwierdzenie, sport uczy pokory i cierpliwości.

Zacznę od naszego młodszego rocznika. Debiut nigdy nie jest łatwy a tym bardziej gdy konkurencja zaczyna dużo wcześniej. Analizując wyniki ligowe, widzę że ten zespół ma dobry kierunek, dziewczyny mają charakter a najlepszym przykładem są wyniki meczów, np. z Grodziskim Klubem Koszykówki, nasze dziewczyny potrafiły uzyskać znacznie lepszy wynik w spotkaniu rewanżowym. Myślę, że mamy w naszym Klubie kolejny dobry i charakterny rocznik, liczę na to, iż dziewczyny dalej będą chciały tak mocno, jak w tym sezonie udowodnić, że potrafią wygrywać a stare powiedzenie, że ci co gonią robią większe kroki stanie się rzeczywistością. Trzymam kciuki za to, aby w przyszłym sezonie udało się jeszcze bardziej zaangażować tej drużynie w treningi, a rodzice będą mocno wspierali nasze dziewczęta w budowaniu super zespołu i oczywiście życzę dużo cierpliwości Trenerowi Tomaszowi Pierzchale:).

Pora zająć się naszym najstarszym rocznikiem prowadzonym przez Mariusza Mierzejewskiego, hmm zespół z którym jestem w jakiś sposób od początku blisko. Patrząc  z boku czysto analitycznie wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie widzę, że zespół ma naprawdę wszystko co potrzeba, żeby być „mocną kapelą”, jednak wyniki są inne, uczciwie mówiąc - ten sezon nie wypadł zbyt okazale. Są oczywiście jaskółki w postaci dobrych wyników na turniejach ogólnopolskich, które potwierdzają to, co napisałem wcześniej o dużym potencjale.

Jednak nie ma się co oszukiwać, to walka o awans do rozgrywek centralnych powinna być naszym celem, dopiero tam zaczynają się otwierać perspektywy dla naszego klubu i naszych zawodniczek.  Wieżę mocno, że ten rocznik będzie w stanie w najbliższych latach pokazać swoją wartość i zaskoczyć niejeden zespół, mając tyle uzdolnionych dziewczyn w swoim składzie i trenera Mariusza Mierzejewskiego, który jest głodny sukcesu. Teraz potrzeba tylko to wszystko ładnie połączyć i będzie naprawdę „Mocna Kapela”.

 

Z wyrazami szacunku

Maciej Kruszewski

 

MUKS Unia Basket

2014 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Kurnik
Finał EEGBL Ostrołęka

2013 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Gorzów Wielkopolski

2012 ROK
Finał Mistrzostw Polski Kadetek Ostrołęka
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Kraków

2011 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Pabianice
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek Sosnowiec

2010 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Starszych Gdynia
Finał Mistrzostw Polski Młodziczek Żyrardów
Wicemistrz Mazowsza I Ligi Koszykówki Kobiet seria B
Wicemistrz Mazowsza Ligi Juniorek Starszych
Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek
Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek Młodszych

2009 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Poznań
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Ostrołęka
Mistrz Mazowsza Ligi Juniorek
Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek Młodszych

2008 ROK
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Wrocław

2007 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek Wołomin
Wicemistrz Mazowsza Ligi Kadetek

Ważniejsze osiągnięcia naszego klubu

2012 ROK
Finał Mistrzostw Polski Kadetek Ostrołęka
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Kraków

2011 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Pabianice
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek Sosnowiec

2010 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Starszych Gdynia
Finał Mistrzostw Polski Młodziczek Żyrardów
Wicemistrz Mazowsza I Ligi Koszykówki Kobiet seria B

Wicemistrz Mazowsza Ligi Juniorek Starszych

Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek

Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek Młodszych

2009 ROK
Finał Mistrzostw Polski Juniorek Poznań
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Ostrołęka
Mistrz Mazowsza Ligi Juniorek
Wicemistrz Mazowsza Ligi Młodziczek Młodszych

2008 ROK
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek Wrocław

2007 ROK
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek Wołomin

Wicemistrz Mazowsza Ligi Kadetek

2020